سوالات متداول

کلاً برای بازی در PS4 دو راه داری:
۱- دیسک بازی رو بخری
۲- نسخه دیجیتالی بازی رو بخری
در هر دو حالت باید مبلغ کل بازی رو به دلار بپردازی که معمولاً حدود ۶۰ دلاره
اما ما میایم بازی رو در اکانت خودمون میخریم و بین ۳ نفر خریدار بازیش، اکانت رو به اشتراک میذاریم. در واقع اکانت اشتراکی اکانت ظرفیتی هم بهش میگن چون بین ۳ نفر میتونیم به اشتراک بذاریم.
به این ترتیب شما لازم نیست برای بازی کردن کل هزینه بازی را پرداخت کنی.
اما هر ظرفیت یه سری ویژگیها و قیمت خاصی داره که در ادامه مفصل توضیح میدیم.

پس از اکتیو کردن ظرفیت اول، کنسول شما باید همیشه در حالت آفلاین / بدون نت باشد. چراکه در صورت اتصال نت بازی قفل میشود. اما حتماً میپرسید پس در صورت خرید اکانت ظرفیت ۱ از بازی دیگر، چگونه میتوانم از آن استفاده کنم؟ نگران نباشید! این سوال را در ادامه پاسخ میدهیم که حتی بتوانید آنلاین هم بازی کنید! 🙂 اما این اکانتها شامل گارانتی نمیشود. لازم به ذکر است که میتوانید بازی را از اکانت اشتراکی، روی اکانت خود با آموزشی که در قسمتهای بعدی توضیح داده شده، استفاده نمایید. همچنین نکته قابل توجه اینه که بازیهای اشتراکی بصورت خودکار پس از گذشت ۶ ماه در اکانت دی اکتیو میشوند.

با اکانتهای ظرفیت ۲ نیز میتوانید هم آفلاین و هم آنلاین بدون هیچ گونه محدودیتی به بازی بپردازید. این اکانتها شامل گارانتی مادم العمر از طرف ما هستند. یعنی در صورت بروز هر مشکلی برای اکانت و بازی، توسط پشتیبانی ما رسیدگی و حل میشود. همچنین میتوانید اکانت را پس از خرید به فروش رسانید. لازم به ذکر است که میتوانید بازی را از اکانت اشتراکی، روی اکانت خود با آموزشی که در قسمتهای بعدی توضیح داده شده، استفاده نمایید. همچنین نکته قابل توجه اینه که بازیهای اشتراکی بصورت خودکار پس از گذشت ۶ ماه در اکانت دی اکتیو میشوند و برای اکتیو مجدد مبلغ ۵۰۰۰ تومان اخذ میگردد.

اکانتهای ظرفیت ۳ مشابه اکانتهای ظرفیت ۲ هستند تنها با ۲ تفاوت:
۱- برای بازی حتماً همیشه باید آنلاین باشید
۲- روی اکانت خودتان نمیتوانید بازی کنید
لذا فقط از طریق ورود به اکانت اشتراکی میتوانید به بازی مربوطه بپردازید.

تذکر: اکانتهای ظرفیت ۱ ضمانتی ندارند. پس با دقت عمل کنید!

۱- پس از اتمام اکتیو، یعنی وقتی که از اکانت اشتراکی خارج میشوید اتصال اینترنت را قطع کنید و بصورت آفلاین به اکانت اشتراکی وارد شوید.
۲- به Settings > Users > Login Settings > Passcode Management مراجعه و یک رمز تعیین نمایید.
۳- تنظیمات انجام شده را ذخیره و سپس از اکانت خارج شوید.
۴- کنسول را ری استارت نمایید.
خب تمام شد! اما نکته حائز اهمیت این است: هر بار که کنسول را روشن میکنید نت متصل نباشد و وقتی هم که میخواهید کنسول را خاموش کنید، باز هم نت متصل نباشد.

یک نکته قبل از توضیح: خرید بصورت رزروی هست. یعنی اول ظرفیت ۱ اکتیو میشود و سپس ظرفیت ۲ و ۳٫ بنابراین اگر ظرفیت ۱ رو هنوز کسی نخریده باشه، پس از خرید ظرفیت ۲ و یا ۳، ظرفیتها برای خریداران رزرو میشود.
این نکته رو واضحتر توضیح میدیم:
در سایت برای هر اکانت ۳ آپشن وجود داره که هر کدوم مربوط به یک ظرفیته. وقتی ظرفیتی خرید و رزرو میشه آپشنش بصورت ناموجود در میاد. مثلاً اگر ظرفیت ۲ از اکانت فلان بازی رو انتخاب کردید و پیام عدم موجودی داد، یعنی اون ظرفیت رزرو شده و باید تا سری بعد صبر کنید. همچنین مثلاً اگر ظرفیت ۲ رو خریدید و منتظرید که ظرفیت ۱ هم فروش بره و شما اکتیو کنید، میتونید با چک کردن آپشنش از وضعیت خریدش مطلع بشید (گرچه نیاز نیست. در ادامه توضیح میدیم…)
خب اینجا ۳ خریدار داریم:
خریدار ظرفیت ۱:
دیتا شما باید آماده باشد. بعد از خرید به سامانه پشتیبانی مراجعه نمایید. تیکت (به معنای درخواست) جدید به بخش پشتیبانی اکانتهای PS4 ارسال نمایید. حداکثر پس از ۱ ساعت کاری اطلاعات لاگین اکانت در پاسخ به تیکت به همراه آموزش کامل ارسال میگردد. حداکثر ۲ ساعت فرصت اکتیو و نصب دارید. پس از اتمام اکتیویت پسورد اکانت، تغییر میکند.
خریداران ظرفیت ۲ و ۳:
پس از خریداری شدن ظرفیت ۱، ما با شماره تلفن ******۰۹۱۲ (دفتر پالکس) با شما تماس خواهیم گرفت و اطلاع میدهیم که جهت فعالسازی اقدام نمایید. پس از تماسِ ما، شما باید به سامانه پشتیبانی مراجعه و تیکت (به معنای درخواست) جدید به بخش پشتیبانی اکانتهای PS4 ارسال نمایید. پس از اتمام اکتیویت خریدار ظرفیت ۱، اکانت بشما تحویل میگردد. پسورد اکانت ارائه شده دیگر هیچ گاه تغییر نمیکند.
توجه: برای اکتیو کدن ظرفیت ۳، ظرفیت ۲ نیز باید اکتیو شده باشد.

اکانت ترکیبی وجود ندارد. برخی به اکانتهای هـ.ـک شده که تفاوتی با سـ.ـرقت و اعمال ناجوان مردانه ندارد، اکانت ترکیبی میگونید! اما از آنجایی که پالکس ارائه محصول اصل و غیرتقلبی را یکی از اصول تجارت خود در زمینه لایسنس و گیفت کارتها میداند از ارائه چنین محصولاتی معذوریم. همچنین تمامی اکانتهای اشتراکی بصورت قانونی خریداری میشوند.

پس از فروش، یوزر و پسورد اکانت خود در ps4gamez را نیز به خریدار تحویل دهید (یا اگر خریدار در ps4gamez اکانت دارد، نام کاربری ایشان را اعلام نمایید تا از اکانت خودشان درخواست دهد…). خریدار با مراجعه به سامانه پشتیبانی، تیکت (به معنای درخواست) جدید به بخش پشتیبانی اکانتهای PS4 ارسال کند و حتماً اطلاع دهد که خریدار جدید است. ما در پاسخ به تیکت، پس از اخذ مبلغ ۵۰۰۰ تومان کد دوم جهت لاگین از کنسول جدید ارسال می نماییم و کنسول جدید جایگزین میشود.
تذکر ۱: حتماً پس از فروش باید اکانت را در کنسول خود دی اکتیو نمایید.
تذکر ۲: از ایمیل و یوزر و پسوردی که در سایت ps4gamez اکانت دارید بخوبی محافظت نمایید تا مورد سو استفاده اطرافیانتان نگردد. ps4gamez در این مورد مسئولیتی بر عهده نمیگیرد.

به صورت خودکار پس از گذشت ۶ ماه از اکتیویت هر ظرفیت، اکانت دی اکتیو میشود و این جزو قوانین سونی در مورد اشترک گذاری بازیهاست.

با پرداخت مبلغ ***** تومان میتوانید مجدد اکتیو نمایید.

تمامی اکانتها رمز دوم دارند. لذا بدون داشتن آن امکان تغییر اطلاعات اکانت و سـ.ـرقت آن وجود ندارد.

بله. ریجن دیتا باید با ریجن اکانت که ریجن ۱ ارائه میدهیم یکسان باشد.

خیر. کنسول شما هر ریجنی باشد میتوانید اکانت اشتراکی تهیه و بازی را اکتیو نمایید.